Aktualności
Zarząd
Komisja Rewizyjna
Sąd Koleżeński
Kolegium Sędziów
Sekcja Gołębi
Wystawy
Rasy Polskie
Rasy Zarejestrowane
Wykaz Obrączek
Wykaz Znaczków
Galerie
Druki
Związki i Stowarzyszenia
Kluby
Odnośniki
Pytania i Odpowiedzi
Kontakt
Gołębie i Drobny Inwentarz
Kwartalnik Dla Hodowcy
...
  poniedziałek 15 kwietnia 2024  
 
 
57 wystawa VDT - Dortmund 2008
57 Wystawa VDT w Dortmundzie 2008 była  już druga, po Lipsku 2006 bardzo dużą wystawą gdzie Polski Związek Hodowli Gołębi Rasowych zaprezentował bardzo dobre gołębie  a także  pokazał,  że zarówno organizacyjnie jak i wizualnie może równać sie ze wszystkimi pozostałymi  związkami Europy. Potwierdziło to zarówno bardzo duże zainteresowanie polskim stoiskiem, a także wystawionymi w wolierach polskimi gołębiami  rasowymi.

Polskie stoisko  jako jedyne na wystawie w bardzo szerokim zasięgu  prezentowało  materiały informacyjne jak: zdjęcia ze wzorcami polskich gołębi rasowych, fachową  literaturę  m.in. takie czasopisma jak Gołębnik, oraz Woliera.

Wywarło to tak duże  zainteresowanie, że polskie stoisko odwiedzili działacze z rożnych  krajów, a także  przewodniczący  VDT Harald  Köhnemann, przewodniczący Komisji  Standaryzacyjnej  Dr.Werner Lüthgen, V-ce  przewodniczący EE-Jean-Louis Frindel oraz prezydent  Związku  Południowej  Afryki pan Fadiel  Hendriks.

Delegacja Polskiego Związku  była  obecna na uroczystym otwarciu  wystawy jak i na wieczornym spotkaniu dla zaproszonych gości. Na tym spotkaniu bardzo ciepło  wypowiadał  sie pan Köhnemann o współpracy  miedzy naszymi związkami  oraz dużym  wkładzie i zaangażowaniu polskich działaczy na rzecz wzajemnych kontaktów. Trzeba też  wspomnieć  że 5 hodowców z Polski wystawiło swoje gołębie z dużym powodzeniem. Można  powiedzieć  że polskie rasy maja już dobrą pozycje na wystawach w Niemczech i są bardzo cenione.

Stoisko  Polskiego Związku było jak ambasada dla dużej grupy przyjezdnych z kraju. Tu otrzymali informacje,  a także pomoc w porozumiewaniu sie w języku niemieckim. Umożliwiło  to nawiązanie  kontaktów z hodowcami z Niemiec. Myślę że wszyscy którzy odwiedzili  wystawę  VDT w Dortmundzie nie byli zawiedzeni, a kol. Borawski  Zdzisław i Waldemar oraz Jerzy Affek zrobili wszystko na tej wystawie żeby w miejscu gdzie stało polskie stoisko wszyscy Polacy czuli sie jak u siebie.

Chciałbym  gorąco  podziękować  kol. Borawskiemu Zdzisławowi, Waldemarowi, Jerzemu Affek za prace i duże  zaangażowanie w przygotowaniu tego stoiska, oraz milej atmosfery. Pokazane zdjęcia świadczą o dużym zainteresowaniu jak i potrzebie organizowania takiego stoiska w przyszłosci.

Andreas Oldak.
01-12-2008